maden hakkinda

Maden, mücevheri giyilebilir sanat olarak ele alan ve bu yaklaşımı  kavramsal ve teknik eğitimin buluştuğu dersleriyle katılımcılara aktarmayı amaçlayan bir çağdaş mücevher atölyesidir. Hedefi dünyada yaygın olan “çağdaş mücevher” alanının Türkiye’de de gelişmesine katkıda bulunmaktır.

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, şehrin tarihi dokusunun ve enerjisinin yoğun bir biçimde hissedildiği Galata Kuledibi’nde bulunan Maden, Selen Özus ve Burcu Büyükünal tarafından 2011 yılında kurulmuştur.           Selen ve Burcu farklı ülke ve okullarda aldıkları eğitimin (Selen Özus İtalya’da Alchimia Contemporary Jewelry School’da, Burcu Büyükünal ise ABD”de State University of New York at New Paltz Metal bölümünde eğitim almışlardır.) ardından edindikleri bilgi ve deneyimleri bir çatı altında birleştirerek katılımcılarla paylaşmayı amaçlamaktadırlar.

Maden, yaratıcı ve eleştirel düşünceyi destekleyerek sadece malzemenin değil fikrin değerini de savunan bir eğitim anlayışını benimsiyor. Bu nedenle geleneksel malzemelerin yanında plastik, ahşap, kâğıt, seramik ve tekstil gibi mücevher sanatında “değersiz” olarak görünen ancak düşüncelerin ve hislerin mücevhere dönüştürülmesine hizmet edecek her tür malzemeyle çalışılmasına imkân tanıyor.Leave a Reply

Current month ye@r day *

FILIZ_2_1710
Öğrenci İşleri
Maden, Melting Point 2016 Fuarındaydı.
cimen 2
Joya Barcelona 2013 fuarındayız
cimen 2
Anamma’da Deconstruct > Reconstruct Atölye Çalışması